Šeštadienis, 06 Birželis 2020

Respublikiniame vertimų konkurse „Tavo žvilgsnis“ nugalėtojomis – diplomantėmis tapo Beatričė Dudėnaitė, Austėja Pipiraitė, Viltė Sandaitė (8 kl.), Simona Arlauskaitė, Ema Butkutė (IGb), Samanta Žebrauskytė (IIG)
Mokytojos Daiva Račkauskienė, Laura Butkutė ir Lina Butkuvienė.

Biblioteka

Švęskime Tarptautinę vaikų knygos dieną (o tuo pačiu ir Hanso Christiano Anderseno gimtadienį) visą savaitę – nuo balandžio 2 iki 9 dienos! Drauge su vaikų knygų kūrėjais keliaukime į fantazijos šalį patirti įstabių nuotykių!

Garsūs vaikų knygų autoriai kviečia susitikti virtualioje realybėje. Čia jie skaitys ištraukas iš savo mėgstamų knygų (vaikystės ir ne tik), dalysis įvairiomis idėjomis ir paslaptimis kaip smagiai leisti laiką, kai nereikia eiti į mokyklą, bet negali susitikti su draugais, atsakys į įvairiausius klausimus, o gal net pagros ar parodys kokį fokusą…

Jūsų laukia susitikimai su vaikų pamėgtais šių dienų knygų kūrėjais – rašytojais ir iliustruotojais. Iš viso – net dvidešimt autorių! Susitikimai vyks kasdien nuo balandžio 2 iki 9 dienos. Išankstinė registracija nereikalinga, susitikimai nemokami.

Daugiau naujienų jau netrukus!

Junkitės prie įvykio socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/events/207787876987230/

Vaikų literatūros savaitę internete rengia literatūros pažinimo programa Vaikų žemė ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY ) Lietuvos skyrius.

Mokomės kitaip – tradicinė išvyka į Knygų mugę Vilniuje

Žiemos atostogų metu knygų mylėtojai vyko į Vilniaus „Knygų mugę 2020“ ir „Energetikos ir technikos muziejų“. Muziejuje gidas įdomiai pristatė energetikos ekspoziciją, supažindino su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga. Buvo smagu pasivaikščioti tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir įvairių vamzdynų, bandyti suvokti, kaip viskas veikė praeityje. Patys išbandėme žaismingas interaktyvias ekspozicijas, kurių eksponatai patraukliai iliustruoja nemažai mokslinių metodų ir technikos išradimus. Tai žadino didelį norą pažinti ir suprasti, kaip veikia  šie eksponatai.

Atšventusi savo dvidešimtmetį, 2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitiko su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė atvertė naują puslapį ir kvietė ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų. Knygų mugėje sutikome daug žinomų žmonių, dalyvavome susitikimuose su rašytojais,  nusipirkome knygų ir linksmai dalindamiesi įspūdžiais grįžome namo.

Didelį „AČIŪ“ tariame bibliotekos vedėjai Ambrozinai Burbienei už tradicinę išvyką ir skatinimą skaityti knygas, nes „Skaitymas – štai geriausias mokymasis. Sekti didžio žmogaus mintis – visų įdomiausias mokslas.“ (A. Puškinas)

Kamilė Šauklytė, jaunoji žurnalistė, išvykos dalyvė

Padėka akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliams

Baigėsi devintus metus Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Kaip ir kiekvienais metais raginome gimnazijos mokinius, jų tėvelius, mokytojus bei kitus mylinčius knygą prisijungti prie akcijos ir padovanoti knygų bibliotekai. Abejingų neliko. Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, panorusiems nudžiuginti skaitytojus nauja knyga: Rasai Pociūtei (3a klasė), Domantui Poškiui, Elijui Butkui, Tomui Skrikiui, Gabijai Mamonaitei, Martynui Žvaginiui (5a klasė) bei Akvilei Žilytei (IIG klasė). Gimnazijos bibliotekos fondą papildė 14 naujų knygų, kurios atras savo skaitytoją. Džiugu, kad yra neabejingų knygai, suprantančių, kad knyga visuomet išliks didžiulė vertybė.

Bibliotekininkės

2020-01-30

Dovanokime knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą!

Jau devintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir Vaikų dienos centrams, o vieni kitiems džiaugsmą ir šilumą.

Pasitinkant ir palydint gražiausias metų šventes kartu skaitykime knygas, dalinkimės įspūdžiais ir mintimis prie arbatos puodelio. Paskirkime šį laikotarpį geriems darbams, apsuptiems knygų, žinių ir bendravimo.

Naujų knygų laukia ir Jūsų gimnazijos biblioteka J

Akcija vyks iki sausio 15 dienos.

Bibliotekininkės

Šiaurės šalių literatūros savaitė bibliotekoje

Lapkričio 11-17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šiaurės šalių literatūros savaitę  pažymėjome skaitymams pasirinkdami švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą „Pepė švenčia gimtadienį“. Klasika tapęs kūrinys kvietė klausytojus dalyvauti literatūrinėje šventėje per užrašyto žodžio magiją, nes šių metų literatūrinės savaitės tema – Šventės Šiaurės šalyse. Klausydami teksto vaikai nusikėlė į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo turėjo ir Pepės Ilgakojinės arklys, ir beždžionėlė Ponas Nilsonas. Mokiniai džiaugėsi Pepės Ilgakojinės dovanėlėmis kiekvienam vaikui, vaišėmis, žaidimais.

Bibliotekos vedėja Ambrozina Burbienė

2019-11-22

Puslapis 1 iš 7

IMRIS sistemoje nuo 2020-01-02 vykdoma mokinių, kurie Darbėnų gimnazijoje mokysis nuo 2020-09-01, registracija (būsimi pirmokai, penktokai, IG, IIIG klasių ir iš kitų mokyklų atvyksiantys mokiniai). Registruoti mokinius galite paspaudę šią nuorodą:

June 2020