Šeštadienis, 06 Birželis 2020

Respublikiniame vertimų konkurse „Tavo žvilgsnis“ nugalėtojomis – diplomantėmis tapo Beatričė Dudėnaitė, Austėja Pipiraitė, Viltė Sandaitė (8 kl.), Simona Arlauskaitė, Ema Butkutė (IGb), Samanta Žebrauskytė (IIG)
Mokytojos Daiva Račkauskienė, Laura Butkutė ir Lina Butkuvienė.

BENDRIEJI REIKALAVIMAI

Priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė „Spalvoti pieštukai“

Priešmokyklinio ugdymo grupės veiklos modelis– 9 val.

Grupės darbo laikas 8.00-17.00 val.

Grupės pedagogai:

Edita Gliožerienė – mokytoja metodininkė, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

Sandra Ramonienė – mokytoja metodininkė, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

Laura Stakuvienė – mokytojo padėjėja ir vaiko priežiūros darbuotoja.

Aistė Gliožerytė – vaiko preižiūros darbuotoja.

Grupę lanko 10 vaikų: 6 mergaitės ir 4 berniukai. Vienas vaikas su specialiaisiais ugdymosi poreikiais, jam skirta mokytojo padėjėja. Vaikų amžius –5 - 6 m. 7 vaikai lankė ikimokyklinę įstaigą, 3 vaikai buvo ugdomi šeimoje.

Šioje grupėje siekiama tikslingo ugdymo, pirmenybę teikiant žaidimui. Žaidimais, tyrinėjimais, atradimais vaikai įgyja žinių, mokosi, atranda, patiria įvairių įspūdžių, įgyja socialines patirties.

Derinama savaiminė (pačių vaikų sumanyta), laisvai pasirenkama ir visai grupei organizuojama veikla. Lanksčiai keičiant dienos ritmą, surandama laiko nekasdieniams ar iš anksto nenumatytiems dalykams: gimimo dienų šventėms, tėvų lankymuisi grupėje, susitikimams su nelauktai svečiais, netikėtiems vaikų projektams.

Visos priemonės ir įrengimai grupėje telkiami centruose, skatinančiuose vaikus žaisti ir dirbti. Grupėje yra šie veiklos centrai: dailės, statybinių žaidimų, kalbos, vaidmeninių žaidimų, matematikos ir konstravimo, gamtos tyrinėjimų.

Kiekviename veiklos centre medžiagų ir priemonių pakanka keliems vaikams. Erdvė sutvarkyta taip, kad priešmokyklinukai gali žaisti ir vieni, ir grupelėmis. Medžiaga centruose įvairi, keičiama priklausomai nuo einamų temų.

Daug dėmesio skiriama kryptingam darbui, pradėto darbo baigimui, darbo vietos sutvarkymui. Atlikus smulkiosios motorikos tyrimą pastebėta, jog daugumos vaikų rankos judesiai nepakankamai išlavinti, todėl didelis dėmesys skiriamas smulkiosios motorikos lavinimo užduotims, pratimams.

Siekiant turtingos, sklandžios vaikų kalbos naudojamos įvairios priemonės, būdai ir metodai: vaidybinė raiška, „Autoriaus kėdė“, „Ryto žinios“, savo kūrybos knygelės, vykdomi projektai.

Grupėje gyvenimas vyksta pagal tam tikrą dienotvarkę, tad vaikai pratinami prie tinkamo dienos ritmo.

Tėvai - aktyvūs ugdymo proceso dalyviai, patarėjai, pagalbininkai.

Į priešmokyklinio ugdymo programą integruojamos „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų prevencijos programa“ bei tarptautinė programa „Zipio draugai“.

IMRIS sistemoje nuo 2020-01-02 vykdoma mokinių, kurie Darbėnų gimnazijoje mokysis nuo 2020-09-01, registracija (būsimi pirmokai, penktokai, IG, IIIG klasių ir iš kitų mokyklų atvyksiantys mokiniai). Registruoti mokinius galite paspaudę šią nuorodą:

June 2020